NABITÁ NEDĚLE 21.10.2018 NAŠICH FLORBALISTŮ

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ, SK. 5 – HALA STROMOVKA ČESKÉ BUDĚJOVICE

PSKC Okříšky  -  Hippos Žďár n./S. B   5:5  (0:1, 2:2, 3:2)
Branky/asistence: Denis Tesařík 2/1, Jan Trnka 1/2, Jan Račák 1/0, Ondřej Uchytil 0/1, Luboš Kuchyňa 0/1, Tomáš Kotačka 0/1
První utkání začalo pro náš tým nepříjemně, protože už od šesté minuty jsme prohrávali 0:1 a soupeř měl herní převahu. Protože náš tým byl ve velké většině unaven z předchozího večera, trvalo nám rozehrání o dost déle a soupeř měl šanci i navýšit vedení, což se mu podařilo ve 24. minutě. Po obdrženém gólů už situace nebyla dobrá ani na střídačce, ale pravděpodobně nám to pomohlo a v intervalu 2 minut jsme srovnali stav na 2:2. Když už vše vypadalo, že se začínáme zvedat, soupeř opět prošel naší obranou a 20 vteřin před koncem 2. třetiny vstřelil branku na 3:2. O přestávce jsme dali hlavy dohromady a začali dohánět zaspaný start utkání. Ještě 2 minuty před koncem jsme vedli 5:4, ale minutu a půl před koncem došlo k chybě v rozehrávce, kdy jsme nahráli míček soupeři přesně na hůl před naší bránu a ten srovnal. S výsledkem už jsme nedokázali nic udělat, takže z prvního zápasu jsme získali 1 bod a opět se potvrdilo, že Žďár nad Sázavou je pro nás tvrdý oříšek.

FK Slovan Jindřichův Hradec  -  PSKC Okříšky   4:5  (1:3, 2:1, 1:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/1, Jan Vochyán 1/1, Luboš Kuchyňa 1/1, Lukáš Brázda 1/0, Tomáš Kotačka 1/0, Jan Račák 0/1
Ve druhém zápase jsme měli silnějšího protivníka, alespoň podle umístění v tabulce. Byl jím Jindřichův Hradec, ze kterého jsme měli strach, protože náš výkon v předchozím utkání nasvědčoval, že asi dostaneme výprask. Opět jsme dostali první branku, ale odpověděli jsme hned sérií 3 gólů během 6 minut a 1 třetina skončila 3:1 pro nás.... Jakmile soupeř snížil na 3:2, ihned jsme "trefili zařízení" zase my a za stavu 4:2 soupeř vrhnul vše do útoku. Dvě minuty před koncem 2. třetiny snížil na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme závěrečný tlak před koncem třetiny udrželi a ve 3. třetině jsme začali hrát více defenzivní florbal. I když to asi nebylo hezké pro oko, tak se nám podařilo držet výsledek a dokonce 3 minuty před koncem utkání si ho ještě pojistit na 5:3. Soupeř v závěru zkoušel power-play a dokázal skórovat, ale to už bylo pozdě na zvrat v utkání a pohlídali jsme těsnou výhru 5:4.

V tabulce soutěže 2. místo z jedenácti týmů.

2. LIGA DOROSTENCŮ, SK. 5 – HALA SK JIHLAVA, OKRUŽNÍ UL.

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč B   6:4  (2:1, 3:1, 1:2)
Branky/asistence: Martin Veselý 2/1, Ondřej Dosedla 1/2, Aleš Brabenec 1/0, Jiří Uher 1/0, Michal Novotný 1/0, Martin Leixner 0/1
Nečekaně dobré výsledky dovezlo béčko dorostenců z Jihlavy. Velkou zásluhu na tom mají Martin Veselý, Jirka Uher a Radek Korba v brance, hráči A-týmu, kterým soutěžní řád povoluje start. Byli ostatním spolehlivou oporou. Úvod zápasu se nám vydařil a vytvořili jsme si potřebný náskok. Soupeř byl dost zaskočený a my udávali tón hry téměř po dvě třetiny. To nás trochu ukolébalo, Snipeři vstřelili druhý gól, který jim dodal chuť do hry a třetí část již vypadal jinak. Mnohem častěji se blýskalo před naší brankou. Zkušení hráči ale obrat v zápase nedovolili.

FBŠ Jihlava  -  PSKC Okříšky   6:6  (1:2, 1:2, 4:2)
Branky/asistence: Tomáš Uher 1/2, Martin Veselý 2/0, Jiří Uher 1/1, Denis Brabec 1/0, Zbyněk Doležal 1/0, Aleš Brabenec 0/1, Martin Leixner 0/1
Proti FBŠ jsme určitě nebyli favority, naopak jsme čekali velký tlak a chtěli jsme zabetonovat obranu. Jenže soupeř začal volněji a toho jsme využili. Dvoubrankový náskok sice FBŠ vždy snížila, ale drželi jsme jej po dvě třetiny. To asi rozhodlo o výsledné remíze. Na třetí část už musel odjet hrát fotbal Aleš Brabenec a do pole zůstalo pouze osm hráčů. To byla příležitost pro FBŠ a my se měli v obraně co otáčet. Konečný zisk jednoho bodu si velice ceníme a všichni zaslouží pochvalu za obětavost, s jakou zápas absolvovali.

V tabulce soutěže 6. místo z devíti týmů.

PŘEBOR VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – ZŠ JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU

Šest mladších hráčů a jeden elév za sebou mají druhý vydařený turnaj. Procházeli jím úspěšně až do závěrečného zápasu proti Spartaku Pelhřimov, který byl určitě vydařeným závěrem setkání všech pěti týmů. Napínavý souboj o prvenství, ve kterém se ve vedení střídaly oba týmy. Nakonec byl šťastnější soupeř, ale těsný výsledek nás nemusí mrzet. Celá parta podala dobrý výkon.
Složení týmu: Roman Picmaus, Štěpán Ludmila, Dominika Horká, Šimon Korba, Petr Benáček, Vojta Fila a Jiří Bacher

LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK – ZŠ OKŘÍŠKY

Zasloužené vítězství naší přípravky, když pouze jednou remízově zaváhali v úvodním utkání s Kněžicemi. Do týmu jsme přibrali i tři hráče z Sk JeMoBu, kteří soutěž přípravek nemají přihlášenou. Svoji premiéru v lize si odbylo několik nových členů našeho oddílu, kteří pro nás časem určitě budou velkou posilou.