LIGOVÉ TURNAJE 20.-21.1.2007

8. 2. 2007

Obrazek

ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

V sobotu i v neděli oddíl absolvoval turnaje Jihomoravské sportovní ligy. Nejprve mladší žáci ve Znojmě a v neděli starší žáci v Třebíči. A vedli si oproti minulým kolům soutěže dobře. Na přední týmy soutěží sice ještě nemáme, ale pomalu se tréninkové úsilí začíná vyplácet.

Dva zápasy mladších žáků:

PSKC Okříšky - TJ OA Spartak Třebíč    2:8 (0:1, 1:3 a 1:4)

ObrazekPodle skóre možná až příliš vysoká porážka, poměr sil na hřišti nebyl až tak rozdílný. Stále přetrvává naše bolest - první třetinu zvládáme dobře a další dvě jako by hráli jiní hráči. Když obdržíme branku, jak bychom se zalekli. Spartak Třebíč měl výborného brankáře a samozřejmě patří ke špičce soutěže. Škoda že nám chyběli Rajče, Michal Krátký, Tom Binka, Lukáš, Kuba atd. Musel je nahrazovat např. Rampa (ročník 1997), který se dobře uvedl.  Marodka byla trochu na souhře znát. O to víc si cením výkonů všech co na turnaj jeli.
o

SC Hattrick Brno FbŠ - PSKC Okříšky 3:8 (0:1, 0:3 a 3:4)

SC Hattrick je pro nás přece jen vyrovnanějším soupeřem a kluci šli do zápasu s Obrazekodhodláním vyhrát. Radost z výhry byla veliká. Tým se v improvizované sestavě díky prvnímu zápase sehrál a od začátku nebylo pochyb o výsledku. Projevovala se naše územní převaha, v zakončování máme ještě rezervy.
Nyní musíme počkat na rozpis druhé části soutěže, ve které se dvoukolově utkají poslední tři týmy oblastí I a II. Čekají nás opět SC Hattrick Brno FbŠ,  Bulldogs Brno B, FbC Gymnázium Holešov, SPA Sokol Brno I B a Atlas ČKD Blansko. Skupina bude mnohem vyrovnanější a souboje ještě hodně napínavé. Uvidíme - záleží jak pilně budeme trénovat !

ObrazekBulldogs Brno - PSKC Okříšky 10:0

Hrát proti prvnímu týmu tabulky, který neví co je porážka a dosud dostal pouze 9 branek, to chce dobré nervy. Komu se zdá, že 10:0 je krutá porážka, opak je pravdou. Náš výsledek vysoce ocenili i trenéři druhých týmů. Dokonce se nám dařilo držet skór 0:1 celých 8 minut první třetiny. Pak jsme ale tlaku soupeřů přece jen podlehli. Závěr V závěru zápasu jsme měli dokonce několik příležitostí skórovat (největší Máca), ale gólman soupeřů je prostě jednička !
o

Bulldogs Brno B - PSKC Okříšky 1:4Obrazek

Hlavně musím ocenit herní disciplínu, co se na střídačce domluvilo, to hráči plnili. Navíc dali do zápasu max. úsilí a vůli po dobrém výsledku. Cílem bylo neprohrát o mnoho branek a zrodilo se překvapení. Po dlouhé době konečně výhra, a navíc ještě proti družstvu z první poloviny tabulky. Kéž by to byl trvalý obrat, protože na příštích turnajích nás čekají obdobní soupeři. Týmy typu Bulldogs Brno A a JeMoBu A máme již naštěstí za sebou. Příští turnaj se třemi zápasy nás čeká 18.2., je dost času se na něj dobře připravit.