LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ 21.12.2008

12. 1. 2009

MLADŠÍ ŽÁCI SEHRÁLI 21.12.2008 VÝBORNÝ TURNAJ Obrazek

Když píši "výborný turnaj", mám tím na mysli především herní nasazení a bojovnost celého našeho týmu. Kéž by tomu tak bylo pokaždé.

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 2:1 (0:0, 0:1, 1:1)

K tomuto utkání jsme nastupovali téměř v nejsilnější sestavě, chyběl pouze Martin Žák. Soupeř byl povzbuzen předchozí remízou s favorizovanými SK Snipers Třebíč, proto se od počátku začalo jiskřit. O každý míček se bojovalo, oba týmy urputně bránily své branky. Bylo těžké se dostat do šance. S ubíhajícím časem přibývalo nervozity a to se projevovalo v častějších faulech a dohadování s rozhodčími. Oleje do ohně přililo nešťasné rozhodnutí neuznat nám regulérní branku na 2:0 z důvodu, že byla pozastavena časomíra. Navíc v polovině poslední třetiny soupeř vyrovnal. Vše rozhodl Michal Beneš, který dvě minuty před koncem z nahrávky Honzy Dokulila vstřelil náš vítězný gól.

ObrazekPSKC Okříšky - SK Snipers Třebíč 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Z jedenácti hráčů nám "tři kmenoví" odjeli na hory, povolali jsme proto místo nich dva elévy, kteří za mladší žáky nehrají. Věkový rozdíl oproti soupeři se zvětšil, ani jsme nebyli pořádně sehraní. Do zápasu jsme se ale postupně dostávali a třetí třetina již byla velmi vyrovnaná. Za předvedený výkon proti silnému soupeři musím všechny pochválit.

ObrazekPSKC Okříšky - ASK Bystřice n.P. 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

A další oslabení týmu před zápasem o třetí místo - odjeli dva hráči z Kněžic. Hráli jsme tedy v sedmi plus brankář. Bystřice měla dvě kompletní lajny, věkově byla družstva vyrovnaná. Vše nasvědčovalo, že skončíme čtvrtí. S tím se ale kluci nesmířili. Příkladem šel kapitán Roman Kovář (dvě branky a jedna asistence), oporou byl Filip Rampír, přidali se i ostatní. V brance tým skvěle podržel David Salák. Především díky rychlosti akcí a lepší střelbě jsme slavili úspěch.