JUNIOŘI V TŘEŠTI, MLADŠÍ ŽÁCI V JIHLAVĚ

2. LIGA JUNIORŮ, SK. 5 – NEDĚLE 21. 1. 2024 – TŘEŠŤ

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč  9:4  (3:0, 3:0, 3:4)
Branky/asistence: Šimon Korba 3/3, Tomáš Uher 1/2, David Bastl 2/0, Vojtěch Blecha 2/0, Daniel Caha 1/0, Štěpán Ludmila 0/1, Tomáš Navrkal 0/1

53479008260_34a45082fc_c.jpgTřetí vzájemný zápas v sezóně 2023/2024 a první vítězství. Utkání mělo podobný průběh jak ta předchozí, jen s opačným výsledkem. Od začátku byla větší iniciativa na naší straně, dokázali jsme se soupeři vyrovnat kombinačně, a hlavně se dařila obranná fáze. V té jsme Snipers stačili obsazovat a nepouštět do větších šancí. Skóre otevřel v sedmé minutě David Bastl a do sirény jsme vedení navýšili o další dva góly. Vedení pojistila v úvodu druhé části čtvrtá branka. I když jsme i dál hráli stejně, nedařilo se skórovat a soupeř přidával na tempu. Teprve dvě minuty před druhou přestávkou tým zvýšil vedení na 6:0. I v minulých utkáních jsme velkou část zápasu byli ve vedení, ale Snipers nás nakonec přehráli. Nebýt vysokého náskoku, byl by dramatický závěr i tentokrát. Zejména když šel soupeř do šesti, začali jsme zmatkovat a třikrát inkasovali. Vítězství ale bylo zasloužené.

PSKC Okříšky  -  TJ Centropen Dačice  12:7  (5:1, 5:3, 2:3)
Branky/asistence: Šimon Korba 4/2, Vojtěch Blecha 3/1, Tomáš Uher 2/2, Petr Pohanka 2/0, Štěpán Ludmila 0/2, Lukáš Spilka 1/0, David Bastl 0/1, Daniel Caha 0/1

53478746913_f00d6b95e8_c.jpgDruhý zápas již byl méně náročný. V první třetině jsme získali dostatečný náskok a poté utkání probíhalo ve volnějším tempu. I když jsme je měli pod kontrolou, Dačičtí si dokázali vytvářet také šance. Nebezpečná byla zejména střelba obránců od půlící čáry. S přibývajícím časem jsme přestávali být důslední v obraně. Příležitost Dačice využily ke korigování výsledku. Zbytečné branky bychom ani v zápasech, ve kterých máme výraznější převahu, neměli soupeřům dovolovat. Je to úkol pro celý tým. Dnešními výsledky se posouváme na třetí místo v tabulce za Spartak Pelhřimov a Snipers Třebíč.

Sestava: Šimon Korba, Vojtěch Blecha, Tomáš Uher, Petr Pohanka, Štěpán Ludmila, Lukáš Spilka, David Bastl, Daniel Caha, Tomáš Navrkal, Lukáš Hájek, Bořek Poukar, Filip Dokulil

Video zápasu se Snipers ZDE, video zápasu s Dačicemi ZDE, fotoalbum ZDE.

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ O POHÁR NIKÉ V JIHLAVĚ – SOBOTA 20. 1. 2024

53476405769_ecaf26c879_c.jpgPřestávku mezi ligovými koly jsme vhodně využili k účasti na turnaji pořádaném Sportovním klubem Jihlava. Po nedávné společné účasti na Prague Floorball cupu přihlášení navrhl tým mladších žáků Orla Kněžice. Po domluvě jsme vytvořili společný tým Angry Boys. Protože ale přibylo hodně hráčů z Kněžic, od nás jej doplnili pouze dva zkušení hráči, Jan Fila a Petr Nováček. Ale i od nás chtělo hrát dost chlapců. Proto jsme přihlásili i druhé družstvo, i když oslabené. Aspoň si v něm mohla zahrát řada elévů.

Angry Boys prošli celým turnajem bez porážky, dokonce všechna utkání ve skupině s velkým brankovým náskokem. Dramatické bylo až finále proti Spartaku Pelhřimov. Dlouho vyrovnaný zápas se zlomil až v závěru, kdy Angry odskočili na konečných 10:7

PSKC absolvovali velmi silnou základní skupinu včetně finalisty Spartak Pelhřimov. Ten ukázal svoji převahu hned od začátku a my skórovali až v závěru. Dvě prohry s týmem lvíčat SK Jihlava byla mnohem vyrovnanější. V úvodu jsme vždy šli do vedení, ale fyzická převaha soupeře na naše elévy a několik mladších žáků stačila. Nám patřily první poloviny utkání, soupeři díky přesné střelbě z dálky druhé. Ale radost byla i z výhry. Podařilo se nám porazit tým TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons po velice houževnatém výkonu.

Sestava PSKC: Ondřej Žampa, Dominik Března, Jiří Beránek, Samuel Jewell, Albert Šmarda, Jonáš Hnízdil, Kryštof Ludmila, Adam Navrátil a Štěpán Rymeš