FLORBALOVÝ VÍKEND 14.-15.3.2009

30. 3. 2009

NEDĚLE 15.3.2009 - STARŠÍ ŽÁCI VYHRÁLI OBA ZÁPASY, ALE ...

Obrazek    Pokud jsme chtěli zůstat v závěru soutěže ve hře o čtvrté nebo páté místo, museli jsme Obrazektentokrát uhrát všech šest bodů. Povedlo se, ale naše vystoupení nebylo bez chyb. A to dost podstatných.

PSKC OKŘÍŠKY - SK DEMONS PŘIBYSLAV 9:2 (5:0, 1:1, 3:1)

Potvrdilo se neslavné pravidlo naší letošní sezóny. Nejlépe hrajeme v první třetině. Ve druhé většinou totálně propadneme a ve třetí se vzkřísíme k lepšímu výkonu. Víme o tom, ale náprava nikde. Přibyslavští nám tentokrát usnadnili úkol tím, že přijeli v hodně oslabené sestavě (souběh s horami apod.) a ještě v malém počtu. První třetina tomu odpovídala. Ve zbytku zápasu jsme si již se zahuštěnou obranou soupeře příliš poradit nedovedli. Chyběl moment překvapení, dobrý nápad, součinnost Obrazekútočníků s obránci. Chybné přihrávky pramení z toho, že spoluhráče máme často schovaného za soupeřem, místo aby se uvolnil a ukázal.

PSKC OKŘÍŠKY - ATX HIPPOS ŽĎÁR N./S. 7:6 (3:3, 1:1, 3:2)

Už ze skóre třetin je patrné, o jak vyrovnaný zápas šlo. Se Žďárem jsme hráli na minulém turnaji a dnes opět. V Havlíčkově Brodě jsme jej porazili, ale jeho hráči tam dobře prokoukli naše slabiny. Minule jsme nahráli Obrazekbranky tradičně v první třetině a zbytek zápasu se bránili. Teď byla výhoda na straně žďárských, neboť byli ve více jak plném počtu a my neměli ani dvě kompletní pětky. Sice jsme se ujali vedení 1:0, ale pak šel dvakrát do vedení soupeř a my dotahovali.  Z druhé třetiny jsem měl obavy, skončila nerozhodně. Třetí část byla jak na houpačce, chvíli vedl Žďár, chvíli my. Nervy pracovaly, soupeř měl více sil a přehrával nás rychlostí. Navíc jsme si hodně zkomplikoval život svojí neukázněností. Do naší statistiky přibylo pět zbytečných vyloučení - nejhůř lze hodnotit řečnění Lukáše vůči rozhodčímu a zbytečný faul Honzy Račáka ve středu hřiště, kdy přidržel florbalku unikajícímu soupeři. To vše nás stálo hodně sil i gólů. Honza naštěstí svoji chybu hned po návratu z Obrazektrestné lavice napravil gólem. Hodně chyb vzešlo také z obranné hry, kdy Michal zbytečně dlouho držel míček a soupeř jej úspěšně atakoval. Ve svůj prospěch jsme zápas otočili až půl minuty před koncem. Žďár si vzal oddechový čas a vrhl se na naši polovinu. Úspěšnou střelu však vypálil pozdě, až v okamžiku, kdy zazněla siréna. Naštěstí do naší branky padla příliš pozdě. Za vítězství bych měl především chválit, ale to si raději nechám na příště. Doufám, že budeme hrát lépe.

V tabulce jsme se na dobu do příštího turnaje usídlili na pěkném pátém místě.

SOBOTA 14.3.2009 - ELÉVOVÉ VYHRÁLI PODRUHÉ ZA SEBOU TURNAJ LIGY VYSOČINY

ObrazekVítězství je tentokrát mnohem cennější, neboť se turnaje účastnilo i Tornádo DDM Jemnice vedoucí tabulku a my jsme navíc hráli bez několika klíčových hráčů. Ale jak se turnaj postupně vyvíjel:

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov B   7:0  (4:0, 3:0)

Zápas měl celkem jednoznačný průběh. Vycházela nám souhra v útoku. Dušan si v brance příliš nezachytal. Tři branky vsítil Honza Dokuli, dvě Filip Rampír a po jedné Marek Holešinský a Ondra Procházka.

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov  1:0  (1:0, 0:0)Obrazek

Možná nás ukolébal jednoznačný výsledek z prvního zápasu. Útok si zvykl hrát samostatně, jakoby obranu vůbec nepotřeboval. A tak útočníci zabíhali až za vlastní branku a vpředu pak chyběli, obránci díky tomu kolikrát nevěděli co hrát. Ubylo střel na soupeřovu branku a Pelhřimov měl skvělého brankáře. Tímto chaosem jsme si dost zkomplikovali situaci a v závěru se báli o výsledek. Důležitou rozhodující branku z nahrávky Honzíka Dokulila trefil Filip Rampír.

PSKC Okříšky - FBC Sokol Třešť   14:0  (6:0, 8:0)

ObrazekDružstva Třeště jsou v soutěžích ligy Vysočiny prvním rokem a sbírají teprve zkušenosti. Tentokrát navíc přijelo málo hráčů a ještě ti nejmladší. S panem Ryglem jsme si však řekli, že po zmatcích v rozestavení v předchozím zápase budeme chtít, aby každý byl důsledně na svém místě. Dlouho jsme to ale nevydrželi a nechali hře volný průběh, aby si všichni před rozhodujícím zápasem vyzkoušeli jak kombinovat a spolupracovat.

PSKC Okříšky - DDM Tornádo Jemnice  5:3  (1:1, 4:2)Obrazek

Určitě nejlepší zápas dne, první třetina hodně vyrovnaná. Zpočátku se zdálo, že průběh bude jako obvykle ve prospěch favorizované Jemnice. Po necelých třech minutách se ujala vedení, neustále jsme se museli bránit,.Soupeř předváděl kvalitní kombinanční hru, jak jsme u něj zvyklí. Najednou se nám ale podařil husarský kousek. Honzík Dokulil ze středu hřiště vyslal parádní dlouhou přihrávku do brejku Filipovi Divičovi, který bez zaváhání z levého křídla vyrovnal. Zbytek třetiny bylo rušno na obou stranách. Po přestávce jsme šli za Obrazeknecelou minutu do vedení my (J.Dokulil, asistence F.Rampír). Jak vyrovnávací branka, tak tenhle gól nás hodně povzbudili a na hřišti bylo rušno. Soupeři se opět podařilo vyrovnat. Naši kluci hráli nesmírně obětavě a s velkým nasazením. Díky tomu jsme šli přičiněním Honzíka Dokulila opět do vedení. Jemnickým se už tak nedařilo, ve snaze o srovnání se snažili prosadit individuálně. My toho využili a Filip z Honzíkovi nahrávky zvýšil náš náskok. Ale zdaleka nebylo vyhráno. Měli jsme se co otáčet, zvlášť když soupeř snížil rozdíl na jedinou branku.  Podařila se nám důrazná odpověď, kterou opět zařídila dvojice Filip a Honzík. Ale pochvalu zaslouží všichni, byl to opravdu kolektivní výkon.