FLORBALOVÝ PROSINEC 2018

VÁNOČNÍ TURNAJ ŽÁKŮ 27. 12. 2018 VE ŽĎÁRU N./S.

Využili jsme pozvání Hipposu Žďár n./S. na turnaj pro mladší a starší žáky, kde šlo hlavně zahrát si po vánoční přestávce. Sestavili jsme tým napůl složený z obou kategorií a udělali si pěkný výlet. Výsledky nebyly tak důležité, jako v lize, ale výhra nás všechny potěšila.

Sestava: Roman Picmaus, Lukáš Hájek, Tereza Herynková, Štěpán Ludmila, Šimon Korba, Tomáš Uher, Michal Pařízek, Marek Pařízek, Daniel Caha, Ondřej Dosedla

FINÁLE: PSKC Okříšky – Hippos Žďár n./S. B  7:4 (4:1, 3:3)

FOTOALBUM
ZDE
a druhé ZDE.

2. LIGA JUNIORŮ, SKUPINA 5 - SOBOTA 22. PROSINCE 2018 – HAVLÍČKŮV BROD

PSKC Okříšky  -  TJ Sokol h.brod-j-181222-004.jpgH. Brod   9:7 (3:0, 3:4, 3:3)
Branky/asistence: Jan Vochyán 4/3, Tomáš Kuchyňa 1/3, Jan Trnka 2/0, Martin Veselý 2/0, Vojtěch Novotný 0/1
Hned od prvního hvizdu jsme ovládli hru a vytvořili si pohodlný tříbrankový náskok. Jenže ve druhé části jsme polevili a nepohlídali střelbu od středové čáry. Měli jsme co dělat vrátit alespoň dvoubrankové vedení. Třetí třetina byla hodně nervózní s řadou vyloučení, více z naší strany kvůli zbytečným diskusím a rozčilování se. Přesto jsme se prosadili a soupeř korigoval až v posledních dvou minutách, kdy byl zápas rozhodnut.

h.brod-j-181222-002.jpgPSKC Okříšky - Sklo Bohemia Světlá n./S. 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/1, Marek Zezula 1/1, Tomáš Kuchyňa 0/2, Martin Veselý 1/0, Vojta Novotný 1/0, Leoš Svoboda 0/1
Určitě mnohem kvalitnější výkon oproti předchozímu zápasu. Pomohla porada v šatně, po níž se hráči dokázali soustředit na hru místo diskusí a poznámek k rozhodčím. Průběh utkání jsme měli pod kontrolou a dohrávali je v dobré náladě.

FOTOALBUM ZDE.

VÍKEND 15.-16. PROSINCE 2018

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ – SOBOTA 15.12.2018 – Sportovní hala Třeboň

PSKC Okříšky  -  FK Slovan Jindřichův Hradec   4:5  (1:1, 3:2, 0:2)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/1, Jan Dokulil 1/1, Vojta Novotný 1/0, Jan Trnka 0/1, Luboš Kuchyňa 0/1
Zbytečně ztracený zápas. Řadou vyloučení ve třetí třetině včetně jednoho pětiminutového jsme soupeři dali šanci k obratu. V závěru utkání ji skvěle využil.

PSKC Okříšky  -  FBC Štíři Č. Budějovice B   3:9  (1:0, 2:5, 0:4)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/1, Jan Račák 1/0, Vojta Novotný 1/0, Luboš Kuchyňa 0/1, Marek Zezula 0/1
Zasloužená výhra Štírů. Kondičně jsme na ně prostě nestačili a od druhé třetiny se propadali i díky tomu, že do Třeboně nepřijelo pár plánovaných hráčů.

PSKC Okříšky-MoBu  -  FBK Kobra Tatran Hostinné  11:4  (2:2, 4:2, 5:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 4/1, Adam Ampapa 2/3, Jiří Uher 1/3, Tomáš Kuchyňa 3/0, Martin Noháček 1/0, Michal Pařízek 0/1
V první třetině vyrovnané utkání, ve druhé jsme sice šli do vedení, ale pak kluci polevili a nechali Hostinné vyrovnat. Posledních pět minut ale už opět bylo v naší režii. Ve třetí části jsme šli do oslabení 3 na 5. V něm se povedly dva brejky, které soupeře zlomili. Pak už to bylo naše utkání.

Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 2/5, Jáchym Hons 5/0, Adam Ampapa 1/0
Zápas za který všichni zaslouží velkou pochvalu, zejména výkon kapitánů byl skvělý. Dokázali strhnout své hráče k velkému nasazení. Výsledku by slušela remíza. Bohužel proti nám hodně přísně nařízené trestné střílení, přesto jsme šli dvě minuty před koncem do vedení. Jenže pak se ukázala větší zkušenost soupeře, o půl minuty poté vyrovnal. Deset vteřin před koncem chladnokrevně zařídil výhru Žďáru P. Rous.

FOTOALBUM
ZDE.

2. LIGA DOROSTENCŮ, skupina 5 – SOBOTA 15.12.2018 – Sportovní hala SK Jihlava

PSKC Okříšky  -  SK Jihlava   2:7  (0:1, 0:3, 2:3)
Branky/asistence: denis Brabec 1/1, Zbyněk Doležal 1/0, Tomáš Uher 0/1

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč B   13:6  (2:4, 10:1, 1:1)
Branky/asistence: Aleš Brabenec 5/2, Zbyněk Doležal 1/5, Pavel Pospíšil 2/3, Denis Brabec 3/0, Tomáš Uher 2/1

PSKC Okříšky  -  FBŠ Jihlava   2:21  (1:8, 0:3, 1:10)
Branky/asistence: Aleš Brabenec 1/0, Zbyněk Doležal 1/0, Denis Brabec 0/1, Tomáš Uher 0/1

Díky řadě omluv a souběhu se zápasy áčka se do Jihlavy vypravilo pouze šest hráčů s gólmanem. Přitom je čekaly tři zápasy. Zvládli je výborně.  I v plném počtu by SK Jihlava byl favoritem, prohra o pět branek není vůbec špatná. Velkým překvapením byla výhra nad béčkem Snipers. Vyplatila se taktika zavřené obrany a vyrážení do brejků, které se dařilo proměňovat. Hned poté jsme museli nastoupit k třetímu utkání. Na ně už byly všechny naše síly vyčerpané, FBŠ si tak mohla trénovat kombinace a střelbu, obsazovat jsme jejich hráče nestačili. Všem našim sedmi hráčům patří velké poděkování.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 16.12.2018 – Tělocvična ZŠ Okříšky

Branky/asistence: Šimon Korba 2/3, Tomáš Uher 2/2, Michal Pařízek 2/0, Ondra Dosedla 1/0, Štěpán Ludmila 0/1

PSKC Okříšky  -  Pacovští Honzíci   4:4
Branky/asistence: Štěpán Ludmila 2/0, Šimon Korba 1/1, Tomáš Uher 1/0, Daniel Caha 0/1, Marek pařízek 0/1

PSKC Okříšky  -  TJ Sokol H. Brod   1:10
Branky/asistence: marek Pařízek 1/0, martin Leixner 0/1

Bilance jedné výhry, jedné remízy a jednoho prohraného zápasu je výsledkově neutrální, bohužel jsme v domácím prostředí nenavázali na předchozí kolo. Důvodem bylo zranění Michala Pařízka na začátku utkání s Pacovem, ale také snaha se prosazovat individuálně, což hlavně na H. brod neplatilo. Výsledky jsou určitě pro všechny hráče k zamyšlení!

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – NEDĚLE 16.12.2018 – Sportovní hala SK Jihlava

Turnaje jsme se zúčastnili se dvěma týmy. Rudíkovský s jednou prohrou a třemi skončil na prvním místě, okříšský tým byl třetí ze čtyř. FOTOALBUM ZDE.