DOROSTENCI - BYLY TO NERVY

SOBOTA 21. BŘEZNA 2015

1. LIGA DOROSTENCŮ, skup. C – hala ZŠ Třebíč, Václavské nám.

PSKC Okříšky - ASK Bystřice n.P.   21:2  (8:1, 6:0, 7:1)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 1/9, Milan Picmaus 6/3, Jan Trnka 4/2, Patrik Barák 3/2, Michal Kelbler 3/2Denis Tesařík 2/1Ondra Uchytil 1/1Pavel Trnka 1/0 a Filip Vaverka 0/1
Poklidné utkání, ve kterém bystřičtí nekladli žádný větší odpor. Ačkoliv byly počty hráčů na obou stranách vyrovnané, soupeř umožňoval našim pěkné kombinace, kterými si vylepšovali své kanadské bodování. Brankostroj začal již 58 sekund po úvodním písknutí a soupeř nechal zápas zcela v naší režii.

PSKC Okříšky - FBK Hradec Králové  5:4 (1:1, 0:2, 4:1)
Branky/asistence: Milan Picmaus 0/3, Patrik Barák a Michal Kelbler 2/0, Jan Suchna 1/0, Patrik Barák a Pavel Trnka 0/1.
Poslední utkání našich dorostenců ve skupině C, které pro nás bylo nesmírně důležité. Zatímce o týmech trebic-d-150321-006.jpgpostupujících do osmifinále dorostenecké 1. ligy bylo již dávno rozhodnuto, třetí postupové místo bylo otevřené až do samého konce. Několik zbytečně prohraných zápasů v sezóně znamenalo nervy až do samého konce. Potřebovali jsme minimálně remízu na uhájení bronzového stupínku. Proto jsme také povolali z Ligy Vysočiny starších žáků dva hráče, abychom mohli nastoupit ve dvou kompletních pětkách. Naproti tomu Hradec Králové disponoval silou více jak tří pětek! Přesto vstup do utkání vyšel lépe nám, když jsme se v páté minutě ujali vedení. Radost nám ale dlouho nevydržela, o minutu později bylo vyrovnáno. Druhá třetina pro nás dopadla nešťastně. I když se hrál vyrovaný florbal, ikasovali jsme dvakrát jen my a mračna se nad námi začala stahovat. O přestávce proto byla řeč hlavně o psychice, zdůraznění, že na postup stačí remíza o kterou musíme pořádně zabojovat. Když v úvodu třetiny Pospíšil trebic-d-150321-007.jpgs Picmausem vstřelili kontaktní gól, jakoby se nám vrátil elán. Poté Honza Suchna využil příležitosti výhody po ostřejším faulu u mantinelu a bylo vyrovnáno. Začali jsme mít převahu, soupeř narážel na naši dobrou obrannou hru. Tu jsme si zkomplikovali vyloučením ve dvanácté minutě, které Hradec využil. V závěru se ale již drama nekonalo. Podařilo se nám obhájit loňské třetí místo a na poslední chvíli postoupit do osmifinále nejlepších trojic ze skupin C a D 1. dorostenecké ligy.
 MALÉ FOTOALBUM ZDE.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – Městská hala Třešť

Snipers Třebíč - PSKC Okříšky  7:6  (0:3, 4:1, 3:2)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/1, Jan Vochyán 2/2, Milan Suchna 1/0, Ondřej Dvořák 0/1
Do utkání jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě a předpokládali jeho snadný průběh. Jenže zajištěné první místo v tabulce a tím pádem chybějící motivace způsobily své. Navíc třígólové vedení po první třetině znamenalo předčasné uspokojení. V kontrastu s tím Snipeři působili bojovněji, měli větší chuť do hry. A i když územní převaha byla na naší straně, nestačili jsme se divit. Spousta nepřesností a chyb při rozehrávkách znamenala propad ve druhé třetině a vyrovnané skóre po 26 minutách. Třetí třetina byla nejzajímavější, dvakrát jsme se ujali vedení a soupeř vždy vyrovnal. Když už vše vypadalo na remízu, minutu a půl před koncem jsme inkasovali po sedmé a bylo rozhodnuto. Snipeři si tři body zasloužili.

PSKC Okříšky - SK Jemnice 6:6  (1:3, 1:1, 4:2)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/0, Ondřej Dvořák 1/1, Libor Prudík a Jakub Chyba 1/0, Milan Suchna, Mirek Votínský, Jiří Chalupa, Antonín Šabacký 0/1
Zda to byla domluva od trenéra po předchozím nevydařeném utkání, nebo odhodlání zbytku týmu, když musel postrádat trojici svých nejlepších střelců, kteří odjeli hrát rozhodující zápas dorostenců, těžko říct. Ale oslabený tým působil zcela jinak, než proti Sniperům. Jakoby se probudil a začal pořádně bojovat. Celou první třetinu se sice trápil, ale ztráta dvou gólů jej neodradila. Ve druhé třetině zabojoval a uhrál remízu a ve třetí části hrál nejlépe. Dokázal vývoj utkání otočit, tři minuty před koncem se ujal vedení. Škoda gólu 9 sekund před koncem v naší síti.

V SOBOTU 14.3.15 CENNÝ BODÍK JUNIORKY, JINAK ŽÁDNÁ SLÁVA

2. LIGA JUNIORŮ, sk. C – hala SK Jihlava, Okružní 2

PSKC Okříšky - TJ Sokol Jaroměř   5:6  (0:1, 1:1, 4:4)
Branky/asistence: Martin Žák 2/1, Milan Picmaus 1/2, Patrik Barák 1/1, Michal Rygl 1/0 a Michal Kelbler 0/1
Zápas důležitý pro soupeře, my složitěji hledali motivaci. Tomu odpovídal i průběh. Jednogólové vedení Jaroměř udržela až do samého konce, my vždy jen dotahovali. Od začátku jsme věděli, že máme problém v pohybu, přesto se dvě třetiny nevalné nasazení nezměnilo. Teprve až Jaroměř odskočila na rozdíl čtyř gólů, začalo hráčům docházet, že by mohlo být ještě hůř. Na posledních sedm minut se probudili a konečně začali hrát. Najednou byla z naší strany vidět řada pěkných rychlých kombinačních akcí, které jsme celé dvě a půl třetiny postrádali. Ke zvratu utkání moc nechybělo. Ale s ohledem na průběh celého zápasu byl bodový zisk pro Jaroměř naprosto spravedlivý.

FBC Peaksport Litomyšl - PSKC Okříšky  5:5  (1:3, 2:1, 2:1)
Branky/asistence: Martin Žák 2/3, Milan Picmaus 2/1, Marcel Pospíšil 0/2, Michal Rygl a Michal Kelbler 1/0
Pěkné, rušné utkání, soupeř z čelnísnap_2015.03.15-22.39.23_001.png části tabulky. O výsledku jsme si nedělali iluze a šli do něj s čistou hlavou. Ale nezačali jsme dobře. Chvilku po úvodním hvizdu míček skončil v naší brance. Ale možná nám pomohlo probuzení ze závěru předchozího zápasu. Další tlak jsme zvládli, dařilo se plnit dohodnutou taktiku zónové obrany. Každou možnost jsme se snažili využít k rychlému protiútoku a to se dařilo. Postupně jsme překvapivě získali v polovině zápasu až tříbrankové vedení. Soupeř se jen těžko prosazoval. Ale slabinu v naší obraně přece jen našel. Díky čtyřem přesným střelám středem, téměř z poloviny hřiště, nakonec přece jen vyrovnal. Na střídačce jsme si sice říkali, že si na střely z dálky musíme dávat pozor, ale nedokázali jsme je uhlídat. I tak je remíza s Litomyšlí pro nás velice cenná a všichni jsme s výsledkem byli moc spokojeni.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – hala ZŠ Třebíč, Václavské nám.
Turnaj nejmenších florbalistů za účasti týmů Snipers Třebíč, PSKC Okříšky, Orel Kněžice, a ZŠ TGM M.Budějovice-SK JeMoBU. Dali jsme dohromady dva týmy, na které zbylo bohužel jen poslední a předposlední místo.

SKVĚLÁ SOBOTA, V NEDĚLI SE NEDAŘILO

DOROSTENCI - 1. LIGA, sk. C

MUŽI B - LIGA VYSOČINY

MUŽI A - DIVIZE, SK. C

SOBOTA 7. BŘEZNA 2015

Divize, skupina C - Městská sportovní hala Třešť
PSKC Okříšky-Kněžice   -   Orel Rtyně v Podkrkonoší   4:3  (3:2, 0:1, 1:0)
Branky/asistence: Jan Kourek 3/0, Petr Molák 0/2, Filip Salák 1/0, Jiří Špinar 0/1

1. liga dorostenců – ZŠ Rokytnice v Orlických horách
FBK Orlicko-Třebovsko   -   PSKC Okříšky   3:6  (2:2, 1:1, 0:3)
Branky/asistence: Tomáš Kotačka 2/1, Milan Picmaus, 1/2, Marcel Pospíšil 1/1, Denis Tesařík 1/0, Jan Suchna a Jan Trnka 0/1

Florbal Primátor Náchod   -   PSKC Okříšky   3:5  (1:2, 1:2, 1:1)
Branky/asistence: Patrik Barák 2/0, Milan Picmaus, Jan Suchna a Marcel Pospíšil 1/0 a Jan Vochyán 0/1

Neligový turnaj 4+1 - Hala ZŠ Měřín
Orelský turnaj mladších a starších žáků
Mladší žáci: 4. místo z 8 týmů
Starší žáci: A tým - 1. místo, B tým - 2. místo z 9 týmů.

NEDĚLE 8. BŘEZNA 2015

Divize, skupina C – Městská sportovní hala Třešť
PSKC Okříšky-Kněžice   -   Florbal Primátor Náchod   3:5  (2:1, 0:1, 1:3)
Branky/asistence: Jan Kourek 3/0, Jiří Špinar 0/2 a Filip Salák 0/1

Liga Vysočiny mužů – hala Na Bouchalkách Žďár n./S.
Hippos Žďár n./S. C   -   PSKC Okříšky-Kněžice B   3:3  (2:1, 0:1, 1:1)
Branky/asistence: Marek Paznocht, Michal Kourek a Michal Rygl 1/0, Lukáš Brázda,Pavel Vrzáček a Petr Kourek 0/1

PSKC Okříšky-Kněžice B   -   Fbc Orel Nové město na Moravě   2:8  (1:4, 0:0, 1:4)
Branky/asistence: Lukáš Brázda a Radek Coufal 1/0, Pavel Vrzáček 0/2

Liga Vysočiny přípravek – ZŠ Třebíč, Václavské nám., Horka – Domky
Turnaj dětí nar. 2006 a mladších za účasti týmů PSKC Okříšky, Snipers Třebíč, Hippos Žďár n./S., Spartak Pelhřimov a Juvenis Přibyslav.
Obsadili jsme nakonec páté místo ze šesti týmů.
Sestava-branky/asistence: Roman Picmaus G - 0/0, Krystýna Kolodzej 0/1, Šimon Korba 16/2, Aleš Zelený 5/3 a Jiří Bacher 4/4.