FLORBAL V ÚNORU 2017

PERNÝ VÍKEND 18.-19.2.2017

LIGA VYSOČINY MUŽŮ – SOBOTA 18. ÚNORA 2017 – HALA ZŠ TŘEBÍČ, VÁCLAVSKÉ NÁM.

PSKC OKŘÍŠKY B  –  HIPPOS ŽĎÁR N./S. C   7:6
Zápas jsme měli po většinu času pod kontrolou díky dvoubrankovému vedení. Žďárským se však podařilo skórovat a ve třetí třetině se hodně přitvrdilo. A tak létaly i desetiminutové tresty. Udržet tři body nebylo jednoduché, ale povedlo se.

PSKC Okříšky B  –  SK JUVENIS PŘIBYSLAV   5:0 (kontumačně)
Soupeř na turnaj nepřijel, škoda nesehraného zápasu.

1. LIGA DOROSTENCŮ, SK. 5 - SOBOTA 18. ÚNORA 2017 – HALA ZŠ OSVOBOZENÍ PELHŘIMOV
SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ N./S. – PSKC OKŘÍŠKY B   10:3  (4:1, 6:2, 0:0)
Branky/asistence: Dominik Čech 2/1, Vojtěch Novotný 1/1, Jáchym Hons 0/1
Od samého začátku nám Světlá dávala najevo, že si jako vedoucí tým tabulky ostudu trhnout nemíní. Hrálo se většinou na naší polovině a brzy přišly v obraně chyby, na které jsme doplatili. Jednoznačný průběh utkání trval po dvě třetiny. Ve třetí soupeř trochu zvolnil tempo a my naopak nepolevili. Obraz hry byl konečně vyrovnanější.

Branky/asistence: Dominik Čech 3/1, Vojtěch Novotný 1/2, Jáchym Hons 1/2, Jakub Chyba 1/1, Tomáš Kuchyňa 1/1, Michal Nestrojil 1/0, Ondřej Dvořák 1/0, Petr Pojer 1/0, Filip Čech 0/1
Přestože začátek zápasu co do výsledku vyrovnaný, byla patrná naše herní převaha. Postupně jsme přebírali iniciativu založenou na dobré obraně, protože několik protihráčů bylo opravdu nebezpečných. Naši kluci ale podali kolektivní výkon a kombinace se dařilo i zakončovat. Zasloužená výhra a pěkné třetí průběžné místo v tabulce. Těšíme se na další zápasy za týden.

FOTOALBUM ZDE.

2. LIGA JUNIORŮ, SK. C - NEDĚLE 19. ÚNORA 2017 – HALA TJ SPARTAK TŘEBÍČ

PSKC OKŘÍŠKY – FBC PEAKSPORT LITOMYŠL   6:5  (1:2, 1:2, 4:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/3, Jan Vochyán 2/1, Tomáš Kotačka 1/1, Ondřej Uchytil 1/0, Vojtěch Novotný 1/0, Pavel Trnka 0/1
Pěkné utkání, ve kterém byl soupeř po dvě třetiny o něco lepším týmem. Větší sehranost, dobrá střelba a po dvou třetinách vedení o dvě branky. Na nás by asi nikdo nevsadil. Jenže nám se podařilo udržet klidnou hlavu a využít jeho uspokojení. trebic-j-170219-016.jpgNejdramatičtější část přišla pět minut před koncem, kdy se nám podařilo vyrovnat a po necelých dvou minutách jít do vedení. Když už jsme spoléhali, že výsledek udržíme, přišla sprcha vyrovnání. Vzali jsme time-out a nádhernou kombinací zakončil Tom Kotačka. Time-out bral i soupeř, ale mi už mu střílet nedovolili.

SNIPERS TŘEBÍČ – PSKC OKŘÍŠKY     7:3  (0:0, 2:3, 5:0
Branky/asistence: Jan Trnka 2/0, Libor Prudík 1/0, Lukáš Doležal 0/1, Tomáš Kotačka 0/1
O naši porážku se zasloužil David Štos v brance Snipers, jejich větší herní zkušenost a lépe zvládnutá taktika. Nastoupili jsme v oslabené sestavě bez několika předních juniorů. Zaskakující dorostenci ale ukázali dobrý potenciál do budoucna a po dvě třetiny jsme dokázali hrát vyrovnaný zápas a dokonce o dvě branky vést a přitom spálit řadu dalších šancí. Škoda hrubých individuálních chyb, díky nimž soupeř rychle ve třetí části vyrovnal. Trpělivě čekal na svou příležitost. Nervozitu našich hráčů dobře rozpoznal. My se už do zápasu nedokázali vrátit, navíc nás ubylo o Vojtu, který musel odjet na hory. Možná až zbytečná snaha hrát stále dopředu otvírala šance pro Snipery, kterým se začalo dařit. Ale po bitvě je každý generál. Těch důvodů, které hýbaly před zápasem i po něm šatnou bylo víc.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ NEDĚLE 19. ÚNORA 2017 SPORTOVNÍ HALA ZŠ OKŘÍŠKY

KC OKŘÍŠKY – ZŠ JAROMĚŘICE-SK JeMoBu   0:13  (0:7, 0:4, 0:2)

Branky/asistence: Jáchym Hons 4/2, Klára Šulová 2/4, Ondřej Dvořák 4/1, Vojtěch Adam 2/0, Tomáš Kuchyňa 0/2, Matěj Brabec 1/0, Kristýna Běhounková 0/1, Jiří Uher 0/1

FBŠ JIHLAVA – PSKC OKŘÍŠKY   1:6  (0:2, 0:1, 0:3)
Branky/asistence: Ondřej Dvořák 2/2, Tomáš Kuchyňa 0/3, Jiří Uher 2/0, Vojtěch Adam 1/0, Jáchym Hons 1/0, Klára Šulová 0/1

KC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV   0:12  (0:4, 0:3, 0:5)

Starší žáci odehráli zápasy tak, jak jsme si už během sezóny zvykli. Proti áčku si alespoň FBŠ Jihlava vyzkoušela totální obrannou hru, zápas se Snipers byl jednoznačný. Nelze ale čekat, že při našich počtech hráčů budeme mít dva vyrovnané týmy. Béčko prostě přes veškerou snahu po dvou prohrách tabulku Ligy Vysočiny nadále uzavírá.

VÍKEND 11. A 12. 2. 2017 - DOROSTENCI PŘÍKLADEM

SOBOTA 11.2.2017 – hala HRADEC KRÁLOVÉ – KUKLENY
1. LIGA DOROSTENCŮ, skupina C
PSKC OKŘÍŠKY – Fbc HRADEC KRÁLOVÉ  A   5:5  (1:0, 2:3, 2:2)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/0, Tomáš Kotačka 2/0, Tomáš Kuchyňa 1/1, Jáchym Hons 0/1, Vojtěch Novotný 0/1
Pravděpodobně nejkvalitnější zápas víkendu. Vyrovnané utkání, do kterého jsme šťastněji vstoupili my a ujali se vedení. Druhá třetina naopak patřila Hradci a do třetí se šlo za nerozhodného stavu. V ní skóroval vždy jako první soupeř a my dotahovali. Přitom nejdramatičtější byla právě poslední minuta utkání. V čase 14:21 šel Hradec do vedení, náš tým se ale nevzdal a v čase h.kralove-da-170211-018.jpg14:33 odpověděl ze závaru před soupeřovou brankou. I tentokrát jsme se přesvědčili, jak důležité je udržet si čistou hlavu a nervy na uzdě. Během zápasu jsme na to několikrát díky výrokům rozhodčích (neuznaná branka apod.) pozapomněli  a brzy poté inkasovali. Rovněž se nám potvrdilo pravidlo neproměníš vyloženou šanci a následně zákonitě inkasuješ.

PSKC OKŘÍŠKY – TJ SOKOL JAROMĚŘ      9:2  (2:0, 3:1, 4:1)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/1, Jáchym Hons 2/1, Tomáš Kuchyňa 1/2, Michal Nestrojil 1/1, Jan Trnka 0/2, Dominik Čech 1/0, Vojtěch Novotný 1/0, Marek Zezula 0/1, Tomáš Kotačka 0/1
Výsledek neodpovídá obrazu hry. Po dvě třetiny nám byla Jaroměř vyrovnaným soupeřem, její nasazení a silovější pojetí hry nám činilo značné potíže. V těch chvílích tým držel Radek v brance a obětavá obrana, díky nimž jsme mohli zakládat rychlé protiútoky. Střelecky se dařilo a náš náskok se zvětšoval až na 5:0, než se soupeři podařilo poprvé prosadit. Ve třetí třetině již bylo patrné, že k žádnému obratu nedojde a v klidu jsme zápas dohráli.

SOBOTA 11.2.2017 – hala BYSTŘICE N. P., Sportovní centrum
LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ
PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ JIHLAVA  4:7  (2:3, 2:4)
PSKC OKŘÍŠKY – ASK BYSTŘICE N. P. ORLI  10:6  (6:4, 4:2)
PSKC OKŘÍŠKY – ASK BYSTŘICE N. P. ZUBŘI  3:17  (0:10, 3:7)
Další z turnajů, na kterých mladší žáci sbírají zkušenosti. Při jejich rozdílných herních dovednostech neleze tentokrát hovořit o neúspěchu, spíše naopak. 16667946_1309978882402796_1439328145_o.jpgVšichni se snažili, jak to šlo, což je dobrý předpoklad do budoucna.

NEDĚLE 12.2.2017 – hala TŘEBÍČ, hala ZŠ Václavské nám.
LIGA VYSOČINY MUŽŮ
PSKC OKŘÍŠKY B – OREL NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ   5:6  (1:2, 2:2, 2:2)
Branky/asistence: Pavel Trnka 2/1, Tomáš Nestrojil 2/1, Jan Dokulil 1/1, Jan Suchna 0/1 a Ondřej Uchytil 0/1
Našich dvanáct hráčů proti šesti z Nového Města. Proto byl očekáván opačný výsledek. Nestalo se tak díky podcenění soupeře, jak jinak vysvětlit jeho až čtyřbrankové vedení do poloviny zápasu. Následná snaha o obrat narážela na dokonale zavíraný prostor před bránou a obětavost hrstky soupeřů. Větší bojovnost jsme tentokrát nechali doma a tak jsme zvádli výsledek jen korigovat.
NEDĚLE 12.2.2017 – hala ŽĎÁR N./S., Na Bouchalkách
2. LIGA DOROSTENCŮ, skupina 5
PSKC OKŘÍŠKY B – HIPPOS ŽĎÁR N./S.   8:5  (3:2, 2:1, 3:2)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/2, Jáchym Hons 2/2, Jan Trnka 1/2, Aleš Toufar 2/0, Domnik Čech 1/1
PSKC OKŘÍŠKY B – SNIPERS TŘEBÍČ   10:5  (1:2, 5:2, 4:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/4, Jan Vochyán 4/0, Jáchym Hons 0/3, Jakub Chyba 2/0, Dominik Čech 0/2, Ondřej Dvořák 1/0, Tomáš Kuchyňa 1/0, Aleš Toufar 1/0,  Petr Pojer 0/1
PSKC OKŘÍŠKY B – HIPPOS ŽĎÁR N./S. BENJAMINS   13:5  (9:2, 2:3, 2:0)
r-db-170212-026.jpgKe všem třem zápasům postačí jediný komentář. Přes značnou únavu ze sobotních zápasů byli vůdčími osobami týmu starší žáci a dvojice dorostenců z áčka Honza Trnka a Honza Vochyán. Na jejich kombinace i individuální hru soupeři nestačili. Nejvíce se snažilo áčko Hipposu, se kterým byl zápas nejlepší. I když Snipeři po první třetině vedli, měli jsme zápas plně pod kontrolou. S Benjamins jsme si pojistili výhru v první třetině a poté různě míchali sestavou – obrana se stala útokem a naopak, jiné rozhození pětek apod.
 Fotoalbum ZDE.

NEDĚLE 12.2.2017 – hala BYSTŘICE N. P., Sportovní centrum
LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK
PSKC OKŘÍŠKY – HIPPOS ŽĎÁR N./S. BENJAMINS  6:1      PSKC OKŘÍŠKY – HIPPOS ŽĎÁR N./S.   2:7
PSKC OKŘÍŠKY – ASK BYSTŘICE N. P.   1:4                       PSKC OKŘÍŠKY – JUVENIS PŘIBYSLAV   3:2
Dvě výhry a dvě prohry nejsou špatný výsledek na složení, ve kterém přípravka do Bystřice n. P. cestovala. Hru řídili Vojta Fila s Terezkou Herynkovou a mladší spoluhráči sekundovali. I Filipovi Dokulilovi se v brance oproti předchozím turnajům celkem dařilo. A tak jsme domů odjížděli spokojení.

VÍKEND 4.-5. ÚNORA
2017 DOPADL PODLE OČEKÁVÁNÍ

TÝM MUŽŮ B odehrál dva zápasy LIGY VYSOČINY MUŽŮ VE SKUTČI:

skutec-mb-170204-005.jpgPSKC OKŘÍŠKY B  -  SPARTAK TŘEBÍČ  7:2 (1:0, 1:0, 5:2)
Branky/asistence: Jan Dokulil 4/1, Pavel Trnka 2/0, Ondřej Uchytil 1/0, Lukáš Brázda 0/1, Denis Tesařík 0/1, Luboš Kuchyňa 0/1, Jan Dubský 0/1
Po minulé těsné prohře v závěru zápasu jsme se těšili na odvetu. Konečný počet osm hráčů do pole však mnoho nadějí nedával. Ale kdosi prohlásil, v takovém počtu hrajeme běžně, tak proč bychom nemohli uspět. Utkání bylo po dvě třetiny naprosto vyrovnané, velkou zásluhu na tom má naše obrana v čele s Lukášem v brance. Hlavně díky tomu se podařilo obě části, kdy se střídaly útoky na obou stranách, o jednou brankou vyhrát. Ve třetí části se vytáhli naši útočníci, jejichžskutec-mb-170204-006.jpg série rychlých branek znamenala rozhodnutí celého utkání. Spartak již jen korigoval výsledek.
PSKC OKŘÍŠKY B - SABOTS JIHLAVA  4:12 (0:3, 0:4, 4:5)
Branky/asistence: Denis Tesařík 1/1, Jan Dubský 1/1, Pavel Trnka 1/1, Jan Dokulil 1/0, Tomáš Nestrojil 0/1
Ačkoliv jistě najdeme řadu důvodů proč se nám utkání vymklo od samého začátku z rukou, jako je skutec-mb-170204-017.jpgmalý počet hráčů, únavu z předchozího zápasu, skladba týmu atd., musíme uznat, že Sabots byli o hodně lepší a oproti minulé remíze jsme tentokrát příliš šancí neměli. Od samého začátku nás přehrávali lepší kombinací, rychlejším nasazením a přesnou střelbou. My naopak neměli ani potřebné štěstí chytit se alespoň jednou brankou, abychom hru vyrovnali. Teprve ve třetí třetině jsme se dostali na soupeřovu polovinu častěji a skórovali.

Fotoalbum ze zápasů ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI hráli na domácí půdě další kolo LIGY VYSOČINY, sk. A

PSKC OKŘÍŠKY  -  SPARTAK PELHŘIMOV   8:1  (1:0, 3:1, 4:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/2, Tomáš Kuchyňa 3/0, Vojtěch Adam 1/2, Ondřej Dvořák 1/1
Na derby s Pelhřimovem se vždy těšíme, tentokrát však díky absenci řady hráčů trochu s obavami. Ale nakonec i soupeř na tom byl obdobně a přijel v mírně oslabené sestavě. Zápas začal jeho velkým tlakem a naše obrana měla co dělat. Opět se blýskal Radek v brance a útok se tak mohl začít osmělovat. Postupně jsme se dostávali k protiútokům, které po celé uktkání popoháněl Jáchym s dobrou střeleckou muškou. Snaha pelhřimovských vyznívala na prázdno, přestože hráli s velkým nasazením. Teprve ve třetí třetině zápas vzadli a polevili. Pěkný zápas a těšíme se na další střetnutí.
PSKC OKŘÍŠKY  -  SK JeMoBu   15:0 (9:0,  2:0, 4:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 4/4, Vojtěch Adam 3/3, Ondřej Dvořák 3/2, Tomáš Kuchyňa 3/0, Klára Šulová 1/2, Aleš Brabenec  1/2
Jednoznačný zápas, neboť tým JeMoBu přijel s řadou mladších žáků. Absence těch nejlapších způsobila, že i našim hráčům stačilo nevelké nasazení a utkání bylo pravým opakem toho předchozího.
KC OKŘÍŠKY  -  SNIPERS TŘEBÍČ    4:10 (0:2, 4:1, 0:7)
Branky/asistence: Martin Noháček 2/1, Martin Leixner 1/0, Pavel Pospíšil 1/0, Michal Novotný 0/1, Zbyněk Doležal 0/1
Vše zpočátku vypadalo, že si naše záloha vzala příklad z áčka a sehraje vyrovnané utkání. Všichni se snažili spolupracovat a na hře to bylo znát. Když se pak ve druhé třetině povedlo několik tečí a dorážek, dokonce jsme se dostali do vedení. Snipeři tak byli nuceni o hodně zvýšit své nasazení. Tuto změnu jsme nezachytili, naopak projevil se věkový rozdíl i menší kondice na naší straně. Škoda, že nikdo nedokázal svoji únavu překonat, aby výsledek neskončil tak velkým rozdílem. Tak špatné skóre si tým za dvě předchozí třetiny nezasloužil.
KC OKŘÍŠKY  -  FBŠ JIHLAVA  3:18  (1:8, 0:4, 2:6)
Branky/asistence: Michal Novotný 1/0, Tomáš Horký 1/0, Zbyněk Doležal 1/0, Jiří Pokorný 0/1, Marek Talla 0/1
Tento zápas nestojí ani za komentář. FBŠ hrající s chutí, v neustálém pohybu. Naproti tomu naši stojící hráči všude poslední a volné ulice až do naší branky. Nikdo kdo by blokoval střelu, nemluvě o založení nějaké kombinace. Rychle zapomenout, nebo raději se hodně ponaučit.