FLORBAL V LEDNU 2017

O VÍKENDU 28.-29.1.2017 BODOVALO JEN ÁČKO STARŠÍCH ŽÁKŮ

2. LIGA JUNIORŮ, SK. C – NEDĚLE 29.1.2017 – HALA TJ NÁCHOD

Hostování dvou našich juniorů do Národní ligy a absence dalších tří juniorů na jedné straně silně oslabily družstvo, na dsc_0007.jpgdruhé straně daly příležitost vyzkoušet si juniorskou soutěž o to více dorostencům. Mínusem výjezdu do Náchoda proto byly dvě prohry a ohrožení účasti v play-off, plusem zkušenosti pro mladší hráče.

PSKC OKŘÍŠKY  –  FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  5:7  (3:2, 1:3, 1:2)
Branky/asistence: Jan Trnka 2/0, Tomáš Kotačka 1/1, Libor Prudík 0/2, Jan Vochyán 1/0, Vojtěch Novotný 1/0, Marek Zezula 0/1 a Ondřej Uchytil 0/1
Po minulé prohře 1:19 s kandidátem na prvenství v tabulce jsme měli co napravovat. Hráči si toho byli vědomi adsc_0012.jpg odvedli vskutku kolektivní výkon. Navíc se jim dařilo využívat brejkové situace, takže jsme téměř po celou první polovinu utkání byli ve vedení, v jedné části dokonce dvoubrankovém a ještě si připravili několik šancí navíc. Sedm dorostebnců se čtyřmi juniory bojovalo z plných sil, ale třetí třetina přece jen nevyšla podle našich představ. Důvodem byla krátká ztráta koncentrace, díky které nám Náchod o tři branky odskočil. Způsobila to nedisciplinovanost ve střídání a tím rozhození zaběhnutých pětek. Jakmile se podařilo vše vrátit do původního stavu, stačili jsme výsledek ještě v závěru korigovat.

PSKC OKŘÍŠKY   –  FBC SION-DDM NOVÁ dsc_0011.jpgGENERACE    3:7  (2:3, 0:1, 1:3)
Branky/asistence: Vojtěch Novotný 2/0, Jan Vochyán 1/1, Luboš Kuchyňa 0/1 a Tomáš Kotačka 0/1
Z Náchoda jsme chtěli přivézt tři body, minulá výhra nad soupeřem 9:3 i jeho poslední místo v tabulce přisuzovaly šance spíše na naši stranu. Jenže my jsme poslední dobou právě v takovýchto případech dárci bodů. Příčin neúspěchu je víc. Určitě svoji roli sehrála únava ze zápasu s Náchodem, věkové složení týmů, kde Sion disponoval daleko věkově vyspělejším kádrem, nové posily v jeho týmu formou hostování a hlavně také zápal do hry. Začali jsme dobře a brzy vedli o dvě branky. Jenže tím jsme se uspokojili. Soupeř stačil do konce pvní třetiny vývoj otočit a to mu dodalo sílu. Naše hra se naopak dostala do křeče, nic nevycházelo, odolávali jsme neustálému napadání a navíc mnohdy nešťastně inkasovali. Nutno uznat, FBC Sion nás porazil zaslouženě.

Ztrátou bodů jsme si určitě zkomplikovali postup do závěrečného play-off. Pokud nebudeme na zbývající zápasy jezdit kompletní, bude to lidově řečeno „o hubu“.
LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 29.1.2017 – HALA ZŠ TŘEBÍČ, VÁCLAVSKÉ NÁM.

Další v pořadí turnajů starších žáků proběhl v tradiční režii. A-tým i přes slabší nasazení nezaváhal a ve vzájemném duelu B-týmu uštědřil přijatelné ponaučení. Béčko zatím nedosáhlo kýženého úspěch a zjevně na něj musí ještě hodně dlouho trénovat.

PSKC OKŘÍŠKY   –  SNIPERS TŘEBÍČ  8:2
PSKC OKŘÍŠKY   –  KC OKŘÍŠKY  16:3
KC OKŘÍŠKY   –  SK JeMoBu  1:8

VÍKEND 21.-22.1.2017 - ÚSPĚŠNOST PADESÁT NA PADESÁT

SOBOTA 21. LEDNA 2017

LIGA VYSOČINY MUŽŮ – SPORTOVNÍ HALA PŘIBYSLAV
PSKC OKříšky B  –  SK Juvenis Přibyslav   13:3  (6:1, 4:2, 3:0)
Branky/asistence: Jan Dokulil 4/1, Tomáš Nestrojil 3/2, Filip Rampír 2/3, Sufján Lopatář 2/1, Jan Račák 2/0, Denis Tesařík 0/2, Luboš Kuchyňa 0/1 a Pavel Trnka 0/1
PSKC Okříšky B  –  TJ Spartak Třebíč     6:8  (1:1, 4:5, 1:2)
Branky/asistence: Filip Rampír 3/0, Luboš Kuchyňa 1/1, Tomáš Nestrojil 1/1, Denis Tesařík 0/2, Jan Račák 1/0, Jakub Macoszek 0/1 a Lukáš Doležal 0/1

NEDĚLE 22. LEDNA 2017

2. LIGA DOROSTENCŮ, sk. 5 – SPORTOVNÍ HALA ZŠ TŘEBÍČ, HORKA – DOMKY
PSKC Okříšky B  –  Sklo Bohemia Světlá n./S.     3:9  (1:5, 0:2, 2:2)
Branky/asisitence: Tomáš Kotačka 1/1, Dominik Čech 1/0, Tomáš Kuchyňa 1/0, Jan Vochyán 0/1 a Ondřej Dvořák 0/1
PSKC Okříšky B  –  Sokol Erupting Dragons H. Brod   13:4  (4:2, 2:1, 7:1)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/5, Jan Trnka 4/2, Filip Čech 3/0, Ondřej Dvořák 2/1, Dominik Čech 1/3, Aleš Brabenec 1/0 a Tomáš Kuchyňa 0/1

VÍKEND 14. – 15. 1. 2017 – ÚSPĚCH I ZKLAMÁNÍ

LIGA VYSOČINY MUŽŮ – SOBOTA 14.1.2017 – LEDEČ NAD SÁZAVOU

Sklo Bohemia Světlá n./S. – PSKC Okříšky 6:7  (3:0, 2:3, 1:4)
dsc_0003.jpgBranky/asistence: Denis Tesařík 2/0, Jan Dokulil 2/0, Tomáš Nestrojil 1/1, Jan Račák 0/2, Ondřej Uchytil 1/0, Pavel Trnka 1/0, Luboš Kuchyňa 0/1 a Filip Vaverka 0/1
Dohrávka prvního z odložených dvou zápasů pro nás začala tragicky. Po strastiplné sněhem zaváté cestě do Ledče nad Sázavou jsme do něj půlka týmu nastoupila téměř přímo z auta, bez rozcvičení. A bylo to pořádně znát, celou první třetinu jsme se nedostali do tempa a vršili chybu za chybou. Světlá toho využila a my jen koukali, jak třikrát udeřilo za našimi zády. Přitom jsme vůbec soupeřovu branku neohrozili. Stejný obraz hry pokračoval i na začátku druhé části a stav 0:5 vypadal na pořádný debakl. I když jsme se pomalu začali probouzet, čekání na první branku skončilo až tři a půl minuty před druhou sirénou. Denis Tesařík pěknou střelou a Ondra Uchytil dorážkou před gólmanem vykřesali naději na zvrat. Ten přišel v první polovině třetí třetiny. Zjednodušili jsme hru a začalo se dařit i střelecky

dsc_0006.jpgVýsledkem byl obrat na konečné skóre. Domácí tým se ale nevzdal a pěkně nás potrávil. Výhru jsme uhájili s velkým štěstím díky skvělému zákroku Filipa Vaverky v brance při nájezdu Světlé a důsledné obraně v posledních sekundách.

LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK

Nezaháleli ani naši nejmenší florbalisté. Na turnaj do Třebíče jsme dokonce přihlásili dva týmy. Koncem týdne však začaly řádit nemoci, proto oba nakonec vyrazili jen se šesti hráči včetně gólmanů. Nevedli si špatně, hlavně prvenství týmu složeného z rudíkovských hráčů je velkým úspěchem. Okříšský tým je o něco mladší a na soupeře zatím nestačil, ale jeho výkon byl do budoucna slibný.
Výsledky rudíkovského týmu: 5x výhra, 1 prohraný zápas, přesné výsledky nedoručeny
PSKC Okříšky – PSKC Rudíkov  2:5 a 0:3                         PSKC Okříšky – Snipers Třebíč modří 0:3 a 1:5
PSKC Okříšky – Snipers Třebíč bílí 1:3 a 4:6
Sestava: Filip Dokulil, Odra Bacher, Vojta Fila, Šimon Vybíral, Denis Plavec a Karolina Malá.

dsc_0011.jpgLIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 15.1.2017 – OKŘÍŠKY

MLADŠÍ ŽÁCI NA DOMÁCÍ PŮDĚ NEUSPĚLI
Plná lavička hráčů, ale řada z nich chodí na tréninky jen občas. To je jeden z důvodů proč se pak nemůžeme prosadit v zápasech s jinými týmy. Navíc se v brance střídají jednotliví hráči a zatím se na gólmana nepodařilo najít vhodného adepta.snap_2017.01.15-23.25.30_002.png Tím pádem inkasujeme branky i z jednoduchých situací. Proto porovnání se soupeři pro nás dopadlo hodně nelichotivě. Všichni se sice snažili, ale až na soutěži je to pozdě. Chceme-li vyhrávat, musíme se připravovat podobně jako týmy, co jsou před námi. Přitom mladší žáci mají v oddíle dobré vzory – starší žáky, dorostence i juniory.
Sestava: Vojtěch Vybíral, Ondřej Dosedla, Daniel Caha, Ondřej Bartoněk, Martin Leixner, Tomáš Horký, Marek Talla, Sára Syrovátková, Patrick Chládek, Matěj Brabec a Tomáš Uher

BÉČKU MUŽŮ 7.1.2017 CHYBĚLA K ZISKU VÍCE BODŮ TROCHA ŠTĚSTÍ

PSKC Okříšky B  -  Sabots Jihlava   4:4 (0:0, 1:1, 3:3)
Branky/asistence: Sufján Lopatář 3/0, Filip Rampír 0/2, Denis Tesařík 1/0, David Fiala 0/1, Rosťa Wasserbauer 0/1

V obou utkáních byl patrný rozdíl mezi námi a soupeři. My jsme ještě nesourodý tým složený z mužů, kteří spolu dřív nehráli, doplněný o juniory. Hráči soupeřů se mezi sebou znají, hrají spolu delší dobu. Ale bylo patrné, že se i my postupně sehráváme. Po bezgólové první třetině šla do vedení zkušenější Jihlava a my dotahovali. Obrat nastal až ve třetí části, kdy jsme z převahy vytěžili tři branky a získali dobrý náskok. Jenže v deváté minutě přišlo proměněné trestné střílení za seknutí v šanci před naší brankou a hned na to jsme neuhlídali soupeřovo křídlo a bylo srovnáno. Přesto je bod s týmem z třetího místa tabulky pro nás hodně cenný.

Branky/asistence: Jan Račák 1/1, Tomáš Nestrojil 1/0

Zápas ne právě pohledný, ale o to bojovnější. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dvakrát ztratili míček ve středním pásmu a soupeř chyby nekompromisně trestal. Naše hra byla příliš komplikovaná, Bystřice vždy stačila srovnat obranu a vyrážet k nebezpečným protiútokům. V polovině třetí třetiny kontaktní gól vykřesal naději na vyrovnání, jenže ne právě šťastně zahraná power-play tři čtvrtě minuty před koncem znamenala branku v naší síti a ztrátu všech bodů.

Třináct fotografií ze druhého utkání ZDE.

V SOBOTU 7.1.2017 JSME POŘÁDALI TURNAJ ELÉVŮ

Zde jsou výsledky a ZDE fotogalerie. Článek se připravuje.

DO NOVÉHO ROKU VSTUPUJEME S NOVÝM LOGEM

Na letošek připravujeme v našem oddílu řadu organizačních změn. Všechny mají za cíl posunout florbalové týmy PSKC o pořádný krok dál. S první změnou proto přicházíme hned na začátku roku 2017. Představujeme vám naše nové logo, pod kterým již začínají startovat nejprve mládežnické týmy a postupně bude rozšířeno na všechna družstva. Původní lišku nahrazuje ještě dravější šelma, vlk. A nenechte se zmást tím, že na logu vypadá mírumilovně. Opak je pravdou. Soupeři od elévů po juniory už v nejbližších zápasech pocítí jeho sílu. Nové logo bude oddíl používat v několika variantách podle účelu jeho využití. Některé z nich zde uvádíme na ukázku. Tak ať se všem našim hráčům pod novým symbolem klubu dobře hraje a hlavně daří.