FLORBAL V DUBNU 2016

OREL CUP TELČ 30. DUBNA 2016

Závěr dubna našich hráčů patřil dvěma akcím.

ORELCUP TELČ 2016
Tým namíchaný ze čtyř dorostenců a deseti starších žáků vyrazil na druhý ročník telčského turnaje v tamní sokolovně. Pěkná akce s účastí šesti týmů se nám líbila. Turnaj suverénně ovládl tým TJ Laufen Znojmo složený z velmi zkušených hráčů, nebylo divu, že nenašel přemožitele. Nám se naopak příliš nedařilo. Dost nešťastně jsme remizovali s Velkou Bíteší brankou v poslední vteřině utkání. Poprvé v této sezóně nás porazil tým SK JeMoBu, na jehož napadání a větší aktivitu jsme nenašli protizbraň, zejména se tradičně nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance.

TRÉNINKY KRAJSKÝCH VÝBĚRŮ MLADŠÍCH A STARŠÍCH ŽÁKŮ
V letošních výběrech má náš oddíl jen malé zastoupení. V dorostenecké kategorii nakonec tréninky absolvoval jen Lukáš Doležal, ostatní nominovaní větší zájem o účast neprojevili. Podobně tomu bylo i u starších žáků, kde na závěrečný turnaj krajských reprezentaci do Hostinného pojede jen Honza Vochyán. Ani u mladších žáků není naše situace o moc lepší. V sobotu 30.4.2016 jejich trénink absolvovali gólman Radek Korba a útočník Tomáš Kuchyňa a podle ohlasu si nevedli špatně.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY 23.-24.4.2016
SOBOTA 23.4.2016 – LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – Třebíč, hala Horka-Domky

K poslednímu ligovému turnaji nastoupili elévové v nekompletní sestavě, většina hráčů byla z družstva přípravky. Na soupeře jsme nestačili a nejvíc práce měl Roman v brance, který si vedl hodně dobře. Naštěstí se v posledním utkání dostal do střelecké formy Šimon, díky němuž se podařilo uhrát tři body a obsadit páté místo.
Sestava: Roman Picmaus, Šimon Korba, Michal Pacholík, Adéla Novotná, Daniel Caha a Ondřej Bartoněk.

NEDĚLE 24.4.2016-PŘÁTELSKÝ ZÁPAS- Třešť, městská hala
PSKC Okříšky – Centropen Dačice (starší žáci)  13:12
V neděli 24.4.2016 nastoupili starší žáci v Třešti k přípravnému zápasu na MČR SŽ proti vítězi B-skupiny Jihočeské florbalové ligy. Začátek zápasu vypadal jednoznačně, po pár minutách jsme se ujali vedení a postupně jej zvyšovali až na 4:0. Zlom nastal až v jejím závěru, kdy se soupeři konečně podařilo skórovat. Třetina skončila 5:1. Do druhé části jsme rozdělili útočné trojice tak, aby jedna vytvářela spolu s obránci nejsilnější pětku a druhá měla za úkol bránit výsledek. Ani jedné se však taktické úkoly nedařilo plnit. Nejsilnější si sice vytvářela řadu gólových šancí, jenže je neproměňovala a druhá pětka několikrát inkasovala. Naše vedení se ztenčovalo až na jediný gól, soupeř dokonce vyrovnal, my zas o branku odskočili a to se opakovalo. Ve třetí třetině jsme se vrátili do původních sestav a začátek nám vyšel. Získali jsme dvoubrankový náskok a začali ovládat hru. Jenže pak jsme se dopustili několika hrubých individuálních chyb a Dačice toho využily. Během tří minut se poprvé a naposledy v tomto utkání ujaly vedení. V té době jsme měli co dělat dostat se ze soupeřova tlaku. Až díky prostřídávání jsme přebrali iniciativu a ke konci urvali vedení na svoji stranu. Odskočili jsme dokonce o dvě branky, ale klasickými hrubkami jsme soupeři dovolili snížit a v závěru těžce bránili výhru.

STARŠÍ ŽÁCI OBHÁJILI SVÉ PŘEDCHOZÍ KRAJSKÉ MISTROVSKÉ TITULY

V neděli 10. dubna 2016 završili mladí florbalisté Okříšek soutěžní sezónu 2015/2016 krajským finále. Postoupili do něj vždy první dva týmy ze dvou základních skupin a hrálo se systémem každý s každým. Všichni tak měli šanci na mistrovský titul, neboť bonifikace ze základních skupin byly s minimálními rozdíly. Naši hráči si vedli skvěle. Nikoho nenechali na pochybách, že si plně jihlava-finale_sz-160410-015.jpgzaslouží účast na Mistrovství České republiky starších žáků, které se hraje od 6. do 8. května v Ústí nad Labem. Nezaváhali ani jednou a z Jihlavy dovezli tyto výsledky:

PSKC Okříšky – Orel Nové Město na Moravě 6 : 0   (1:0, 3:0, 2:0)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/1, Tomáš Kotačka 1/2, Vojtěch Adam 1/0, Vojtěch Novotný 1/0 a Ondřej Dvořák 0/1
Hlavním taktickým pokynem do zápasu bylo uhlídat kapitána soupeřů Filipa Chalupu, který disponuje nechytatelnou střelbou. Kluci si toto varování vzali k srdci a beze zbytku splnili. Celý zápas se hrál v ostrém tempu a začátek byl velmi vyrovnaný. První branka padla až ke konci první třetiny. Ve druhé části se začala projevovat naše mírná herní převaha a dva rychlé góly pro nás znamenaly uklidnění a pohodu do zbývajících minut. Třetí třetinu jsme si již pohlídali, ale i v ní se hrál pěkný, svižný florbal.   Počet diváků 57
PSKC Okříšky – SK JeMoBu 11 : 0   (5:0, 3:0, 3:0)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/2, Jáchym Hons 2/1, Ondřej Dvořák 1/2, Tomáš Kotačka 1/2, Tomáš Kuchyňa 2/0, Vojtěch Adam 1/1 a Simona Uchytilová 1/0
Zápasy s SK JeMoBu, druhým týmem naší základní skupiny, bývají vždy dramatické, opravdová derby. V sezóně jsme pokaždé vyhráli, ale někdy jen nejtěsnějším rozdílem. Čekali jsme obdobný průběh i tentokrát. Ale díky horší bonifikaci mělo JeMoBu méně příznivý los než my. Těsně před tímto zápasem porazilo v dramatickém souboji vítěze druhé základní skupiny Hippos Žďár n./S. 5:4. Není proto divu, že pro další utkání s námi již koncentrace hráčů nebyla tak velká, jak by potřebovali. Naopak my se ujali během prvních dvou minut rychle vedení a soupeře nepustili téměř do žádné akce. Díky skvělé kombinační hře si kluci tímto zápasem zajistili účast na Mistrovství ČR starších žáků ve florbale.   Počet diváků: neuveden, odhadem jihlava-finale_sz-160410-070.jpg60.

PSKC Okříšky –Hippos Žďár n./S.  12 : 6   (5:1, 6:2, 1:3)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/4, Tomáš Kuchyňa 4/0, Jáchym Hons 3/1, Tomáš Kotačka 0/3, Milan Suchna 1/0, Vojtěch Adam 1/0, Michal Nestrojil 0/1 a Vojtěch Novotný 0/1
Toto utkání mělo být završením celého dne, soubojem o postup mezi vítězi skupin. Prohra Žďáru s SK JeMoBu však z něj udělala pouze prestižní zápas. Přesto motivace soupeři nechyběla, dodávalo mu ji početné žďárské publikum. To ale náš tým nezaskočilo. Nasazení a chuť hrát od samého začátku turnaje vydržela a tým byl k nezastavení. Během prvních pěti minut vedl 5:0! Takto hrál celé dvě třetiny, jen třetí trochu vypustil a dovolil soupeři korigovat. Zahráli si úplně všichni, turnaj byl skvělý. Takové zápasy bychom potřebovali hrát mnohem častěji. Počet diváků 72

Ligy Vysočiny se účastní celkem 14 týmů z celého kraje. Naši hráči v sezóně odehráli celkem 23 zápasů s výsledným brankovým skóre 318:62. Díky tomu se již počtvrté účastní mistrovství republiky, na kterém hrají týmy Tatran Střešovice, Bulldogs Brno, Bohemians Praha a řada dalších republikových špiček. Pro všechny místní bude účast na takové akci opět velkou zkušeností.