DOROSTENCI 6.11.11 V TŘEŠTI PŘEKVAPILI

14. 11. 2011

PSKC OKŘÍŠKY – SLAVOJ TŘEŠŤ 16:2 (5:1, 3:0, 8:1)
Branky: 4x Kovář a Salák, 3x Molák, 2x Holešinský a Picmaus, 1x Tesařík. Asistence: 5x Molák, 2x Kovář a Beneš, 1x Picmaus, Tesařík, Rampír a Plot.

trest-d-111106c.jpg   Na třešťský tým jsme si věřili, ale zápas na to zpočátku nevypadal. Však také při návratech na střídačku bylo slyšet, že utkání nebude vůbec jednoduché. Soupeř se nás nezalekl a hrál rýchlý, útočný florbal. První branku se nám proto podařilo vstřelit až v sedmé minutě. Po zvýšení na 2:0 však přišla sprcha v podobě snížení na jednobrankový náskok. Teprve po dalších čtyřech minutách jsme se vzpamatovali a začali trest-d-111106b.jpgpostupně ovládat hřiště. Ani druhá třetina však z naší strany nestála za moc. Sice jsme zlepšili obranu a nepouštěli soupeře do šancí, ale útok byl dost bezradný. O přestávce jsme se svým dosavadním výkonem spokojení nebyli a po rušné debatě hráči nastoupili do třetí třetiny s úkolem výsledek vylepšit. Naopak nasazení Třeště bylo mnohem menší než v předchozích minutách. Toho jsme využili a nakonec svůj plán přece jen skvěle splnili.

PSKC OKŘÍŠKY – FK SLOVAN JINDŘICHŮV HRADEC 9:5 (1:2, 3:2, 5:1)
Branky: 5x Kovář, 3x Salák, 1x Picmaus. Asistence 1x Beneš, Picmaus, Rampír.

Zápas se pro nás nezačal vyvíjet dobře. Již 13 sekund po prvnímtrest-d-111106d.jpg hvizdu se soupeři povedl parádní signál ze středu hřiště na teč levým křídlem těsně u brány a my prohrávali. Nebylo divu, minulé utkání jsme také prohráli, proti nám stál daleko početnější tým s mnohem větším věkovým průměrem a my nebyli vůbec favority. Asi proto nás gól nerozhodil, Milan v brance byl perfektní a my se mohli pouštět do útočení. Zejména dvojice Kovář – Salák prokazovala svoji sehranost a brzy nato vyrovnala. V těchto chvílích byl ale lepší Slovan a znovu šel až do dvoubrankového náskoku. Roman Kovář zachoval klid a využil ktrest-d-111106e.jpge snížení trestné střílení, o čtyři minuty později David z přihrávky Milana Picmause srovnal na 3:3. Jenže i v tomto zápase jsme udělali pár chyb v obraně a Slovan opět trestal. Sedm sekund před koncem druhé třetiny se Davidovi podařilo prokličkovat a vyrovnat. Myslím, že toto v pořadí již třetí srovnání bylo rozhodujícím zlomem zápasu. Skvělý výsledek jsme nechtěli ztratit a do třetí třetiny kluci šli s ještě větším nasazením a obětavostí. Zatímco soupeř začal působit unaveně, naši ožili. Jako štíři jej začali napadat a nejeden souboj vyhráli. David zasóloval a poprvé se skóre přiklonilo na naši stranu. Poté následovala série Davidových trest-d-111106f.jpgvyložených šancí, které bravurně likvidoval jindřichohradecký gólman, nebo těsně míjely prázdnou branku. My se jen chytali za hlavu. To ale nebylo poslední slovo. Zatímco soupeř narážel na neprostupnost naší obrany a brankáře, na druhé straně se nám rychlými protiútoky postupně dařilo zvyšovat náskok. Odolali jsme i power play a závěr dohráli v klidu a pohodě. Všichni hráči, nejen jmenovaní zaslouží velké ocenění. Nejdůležitější je ale poznatek, co dokáže soustředěnost, obětavost a hlavně zvládnutí zbytečných emocí.

Naše sestava: M.Papírník, M.Beneš, F.Rampír, R.Kovář, D.Salák, M.Plot, P.Molák, M.Picmaus, M.Holešinský a D.Tesařík.