DEBAKL STARŠÍCH ŽÁKŮ - SOBOTA 8.10.2011 V TŘEBÍČI

24. 10. 2011

SOBOTA 8.10.2011 - HALA TŘEBÍČ, ZŠ HORKA-DOMKY

tr.sz111008a.jpgPSKC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV 5:4 (1:1, 0:3, 3:1)
Branky: 3x Dokulil, 2x Bárta. Asistence: Picmaus, Boudný, Barák, Rampír a Holešinský.

Každá třetina trochu jiná. První vyrovnaná, ve druhé naše jednoznačná převaha, ve třetí iniciativu převzal Spartak. Poprvé se síťka rozvlnila v naší brance, což nevěstilo nic dobrého. Naštěstí se Romanu Bártovi podařilo brzy vyrovnat a tím i tým uklidnit. Pomalu jsme začali získávat převahu, která se projevila hlavně ve druhé části. Tam jako by Spartak polevil a nám se začaly dařit kombinace i střelba. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem tří branek. Na hřišti se zkraje moc nedělo, vypadalo to, že je zápas rozhodnutýtr.sz111008b.jpg a my přestali běhat. Když vypadneš z tempa, vracíš se do něj těžko. A tak bylo ve třetí minutě sníženo na 2:4 a na naši branku se začaly valit protiútoky. Naštěstí Honza Dokulil tahákem přesně zamířil a trefil pátý gól. Jinak nevím, nevím. Skóroval už jen soupeř a v závěru jsme se toužebně dívali na časomíru, aby zápas ukončila. A že jsme se ani ve třičtvtěhodinové přestávce už nedokázali dát dohromady prokázal následující zápas.

PSKC OKŘÍŠKY – SOKOL E.DRAG.H.BROD 1:12 (0:6, 0:4, 1:3)
Branka: Picmaus. Asistence: Bárta.

tr.sz111008c.jpg   Nerad to píši, ale nutno uznat, že byla radost dívat se na hru soupeře. S týmem H.Brodu se navzájem dobře známe, proto s uznáním sledujeme jakou cestou se ubírá a jak se mu na ní daří. Jestliže byly jeho úspěchy v minulosti založeny především na výkonech jednotlivců, dnes již jde jasně o souhru, kolektivní výkon celého týmu. Poslední oficiální zápas jsme spolu sehráli letos na Prague Games. Přes prohru 1:5 jsme však ještě stačili držet krok, soupeře často zatlačovat, jen střelba nevycházela. Tentokrát byl obraz naší hry daleko smutnější. Všechny pokyny v šatně zůstaly ignorovány a hráči zápas předem zabalili. Odevzdanost, tr.sz111008e.jpgžádné nasazení ani obětavost. Ani Patrikovi v brance se nedařilo a míčky mu vypadávali za brankovou čáru. Určitě bychom byli spokojenější, kdybychom prohráli 0:20, ale nechali na hřišti duši. Že jsme se nemuseli nechat takto deklasovat bylo patrné ze závěru třetí třetiny, kdy jsme konečně zrychlili a hru alespoň trochu vyrovnali. Bohužel, tentokrát pro nás byl zápas s H.Brodem ostudou a vážným varováním do dalších kol ligy Vysočiny.