DAČICE 5.1.2008 - LIGA VYSOČINY STARŠÍ ŽÁCI

13. 1. 2008

Liga Vysočiny starších žáků Dačice 5.1.2008

ObrazekCesta do Dačic v sobotu 5.1.2008 byla trochu dobrodružná - mráz -8°C, sněhové jazyky, místy led - ale zvládli jsme ji dobře. Naším cílem bylo další kolo florbalové ligy Vysočiny starších žáků a úkolem pokusit se získat alespoň nějaký bodík do soutěže. Protože jedním ze soupeřů bylo áčko JeMoBu z čela tabulky, jedinou šancí byl zápas proti SK Juvenis Přibyslav.

SK JUVENIS PŘIBYSLAV - PSKC OKŘÍŠKY 1:9

Trošku nám nahrálo, že soupeř podle informace trenérů přijel v oslabené sestavě, zatímco nám chyběl jen Pavel Hybášek. Přesto začátek utkání patřil Přibyslavi, která se po necelých třech minutách hry ujala vedení 1:0. Vzápětí se ale podařilo pěknou střelou do pravého horního Obrazekrohu branky Rudovi vyrovnat. V začátku utkání nám chyběla souhra, přihrávky se nedařily. V polovině třetiny jsem se ujali vedení díky kapitánovi Wasserbauerovi a pomalu se dostávali do tempa. Jestliže minule byl tahounem týmu Peťa Dubský, tentokrát platilo to samé o Rosťovi Wasserbauerovi, který hrál s největším nasazením. Těsně před sirénou dal další gól a po první třetině jsme vedli 3:1. Nejlepší částí zápasu byla určitě druhá třetina. Převážně jsme Přibyslav zamykali na její polovině, Jarda Kučera v brance moc práce neměl. Dařila se kombinace a výsledkem bylo vedení 1:6. Hra nám šla pěkně i na začátku třetí třetiny, kdy jsme opět třikrát skórovali. Škoda že v její druhé části hráči polevili. Naopak soupeř měl několik hezkých šancí zápas korigovat. Štěstí mu příliš nepřálo a ani my jsme se již nezmohli na pořádný útok, který by skóre upravil na dvojciferný výsledek.Obrazek

PSKC OKŘÍŠKY - SK JEMOBU 3:20

Na zápasy proti týmu JeMoBu se vždycky těším, protože je radost pozorovat jeho souhru, pohyb na hřišti, techniku. A protože je výsledek předem daný, beru tyto zápasy jako dobrou lekci. Naštěstí je snad už pryč doba, kdy jsme do hry nastupovali zcela odevzdaní a jen se na lavičce dohadovali jak velký nářez dostaneme. Byl jsem o tom přesvědčen po celou první třetinu. Škoda, že jsme nezachytili lépe začátek a po necelých dvou minutách prohrávali už 0:2. Naši většinou o hlavu menší hráči hráli obětavě, snažili se soupeře obsazovat a přecházet do útoku. Za předvedený výkon zaslouží všichni pochvalu - rušná, rychlá hra a radost z branek Petra Dubského, Rudy ObrazekBednáře a Rosti Wasserbauera. Po první třetině skvělý výsledek 3:7. Ale opět nešťastný začátek třetiny. Myslím, že tři branky během tří minut po zahájení druhé části zápasu nás zcela zlomily. Strach nás uzemnil, nestačili jsme reagovat, obrana se sesypala. Neustálý pohyb hráčů JeMoBu nám pěkně zamotával hlavy, nevěděli jsme kam dřív skočit a skóre hrozivě nerůstalo. Před zápasem jsem si říkal, že o dvacet branek prohrát nemusíme (moc nechybělo), přesto ale klukům děkuji za první třetinu a ty zbývající dvě plně chápu. Výsledek je pro nás více než přijatelným vyjádřením poměru sil.